Výborný výkon děvčat U11

Minulý týden ve středu čekala naše děvčata U11 dohrávka s Nuslemi a o víkendu předposlední turnaj PP proti HB Basket, Nuslím, USK a Horním Počernicím.

Basketbalová škola Praha – Sokol Nusle 75:24 (14:10, 29:2, 6:6, 26:6)

Středeční odpoledne jsme místo tréninku dohráli odložené utkání proti Nuslím. S trenérkou Nuslí jsme se domluvili, že v první pětce nastoupí začínající a mladší hráčky a ve druhé už vyhranější a zkušenější. Do první pětky tedy nastoupili naši mladší a basketbalově méně zkušení, k nim navíc nastoupily Julie s Betynou, které si měly vyzkoušet, jaké to je být hlavními hráčkami své pětky a vytvářet situace pro ostatní. Ze začátku měla naše mladší pětka velké problémy, ale postupem hry zaznamenala enormní zlepšení a ke konci zápasu už hrála pěkný basket.

Druhá pětka složená z našich nejlepších hráček předvedla výborný basketbal. V obraně jsme soupeře zřídka kdy pustili na útočnou polovinu a v útoku byl znát velký přehled a dobrá spolupráce našich hráček.

Basketbalová škola Praha – HB Basket 44:19 (13:4, 7:4, 12:3, 12:8)

V sobotu nás čekalo družstvo HB basket, se kterým jsme v sezóně odehráli dobrá utkání. Zápas sice začal kvůli dlouhému volejbalovému utkání o půl hodiny později, což ale našim hráčkám vůbec nevadilo, protože měly možnost blbnout vedle hřiště.

Celé utkání proběhlo v naší režii. Velice dobře jsme bránili a velice špatně útočili, nebo spíše zakončovali. V útoku jsme si dokázali vytvářet dobré pozice, které jsme bohužel nebyli schopni proměnit. Naštěstí jsme naší výbornou obranou soupeře nepustili skoro k žádné jednoduché střele, díky čemuž jsme bez problémů zvítězili.

Sokol Nusle – Basketbalová škola Praha 13:58 (2:14, 4:12, 4:18, 3:14)

Do zápasu proti Nuslím jsme nastoupili velice laxně a nesoustředěně. Díky našemu příšernému začátku jsme první 4 minuty hráli s Nuslemi 2:2. Naštěstí jsme se pak probrali a zbytek zápasu už proběhl v naší režii.

Basketbalová škola Praha – USK Praha 68:13 (27:1, 15:2, 16:2, 10:8)

V neděli jsme doma na Mládí přivítali velice oslabené USK. Hodně herního času tak dostaly mladší hráčky a i přes to jsme se soupeřem neměli žádný problém.

Sokol Horní Počernice 51:86 (15:16, 11:28, 11:21, 14:21)

Víkend vyvrcholil nejlepším zápasem proti druhým Počernicím. Do zápasu nastupovaly všechny naše hráčky neuvěřitelně nervózní. Naštěstí všechny dokázaly během pár okamžiků na hřišti přetavit nervozitu na bojovnost, za což nemálo vděčí ohromné podpoře střídajících hráček z lavičky.

V útoku se nám až možná extrémně dařilo, výborný přehled (i v tak vypjatém zápase) driblujících hráček, přesné přihrávky, dobrá hra 1na1 a na nás až neuvěřitelně přesné zakončení z nás dělalo prakticky nebranitelné družstvo – o tom vypovídá 86 bodů proti dobrému soupeři.

Naše obrana nebyla špatná, soupeř měl velice složité a fyzicky namáhavé zakončení. Bohužel jsme ale vždy udělali tu jednu chybku, kterou hráčky Počernic dokázali potrestat. Celkově ale o zápasu rozhodla fyzická připravenost. Naše rychlé protiútoky a nepříjemná kontaktní obrana přes celé hřiště unavila soupeře natolik, že se dopouštěl stále větších chyb, které jsme trestali.

Příjemné překvapením byla pro mne obrana soupeře, která už ani náznakem neodstupuje a každý se snaží bránit svého hráče. Ano, jednou byly soupeři odpískané 3 obrané vteřiny, ne ale úmyslným bráněním, hráčka se tam jen zapomněla.

 

Další informace

  • Na odkazu https://www.youtube.com/watch?v=unReSo8sAPw můžete najít video sestříhané z našich povedených herních situací. Za poskytnuté materiály děkuji p. Ransdorfovi.
  • 24. – 27. Března pojedeme na turnaj do Klatov. Bude se jednat o přípravu na národní finále, takže by bylo dobré vyrazit s co nejvyšší účastí. Dejte prosím vědět, kdo určitě nebude moct.
  • 22. – 24. Dubna pojedeme na Národní finále do Jičína. Jedná se o závěrečný turnaj sezóny, kde se setkáme s nejlepšími týmy v České republice. Jde o vrchol sezóny, o který celou sezónu bojujeme, takže by bylo skoro až nutné vyrazit v kompletní sestavě. Přizpůsobte prosím svoje plány.

 

1 reply
  1. Lenka Holá
    Lenka Holá says:

    Byl to SUPER basketbalový víkend….krásný basket a skvělá atmosféra 🙂 Holkám a trenérům děkujeme za hezké zážitky…. 🙂 Jen tak dál…. 🙂

    Odpovědět

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *