Z Dánska vezeme pět sad medailí

Během vánočních prázdnin se šest Tygřích týmů zúčastnilo turnaje v Dánsku. My dali dohromady tým Mix U11, Mix U12, Holky U13, Kluci U14, kluci U15 a kluci U17. Všechny týmy prošli turnajem velmi úspěšně i přesto, že někteří byli zařazeni do starší kategorie. Všichni se probojovali do finálové čtyřky a konečná bilance je 1x zlato(holky U13), 3x stříbro (kluci U15, kluci U17 a Mix U11). 1x bronz (kluci U14) a medaile těsně unikla týmu Mix U12, ti ale hráli v kategorii kluků U13, takže jejich čtvrté turnajové místo je nadmíru výborný výsledek.

MIX U11: vzhledem k tomu, že na turnaji nebyla povinná účast a zúčastnil se pouze ten kdo měl zájem, nečekali jsme od nejmladších tygrů žádné zázraky. Cíl byl vyhrát alespoň nějaký zápas ve skupině, zapojit všechny děti a využít zápasy k individuálnímu zlepšování. O to větší překvapení byly výkony dětí. Všichni hráli s radostí, chutí a bez bázně. Skupinou jsme prošli neuvěřitelně hladce, jednoduše vyhráli všechny tři zápasy a těšili se z postupu mezi první čtyři. Semifinále už vypadalo jinak. Narazili jsme na českého soupeře, holky ze Sadské a zápas byl soubojem Tygrů proti Vosám. Celý zápas to vypadalo, že Vosy vyhrají, ale díky našim klukům v týmu se nám podařilo zápas vyhrát a probojovat se do finále. Tam jsme nestačili na šikovné kluky z Dánska a po velkém boji prohráli finále o pár bodíků. Nicméně druhé místo tohoto týmu je pro nás velkým úspěchem.

MIX U12: tým složený z holek a kluků 2007 zařadil organizátor do skupiny U13 kluci. I tato skupina prošla zápasy ve skupině celkem jednoduše, pouze s jednou prohrou. Holkám hra proti starším klukům pravděpodobně svědčí, protože předváděly neuvěřitelné výkony. V semifinále jsme ovšem nestačili na velké kluky z ……… a čekal nás zápas pouze o třetí místo. K zápasu o umístění jsme přibrali pár kluků U13, předvedli úžasný souboj, nicméně jsme o několik bodů prohráli a náš Mix U12 jediný zůstal bez medaile. 

HOLKY U13: jak už se stalo tradicí naše holky U13 nikde nechybí, takže na turnaj jsme se vydaly skoro v kompletní sestavě. Holky hrály svou kategorii, tak asi nebylo nic divného na tom, že všechny zápasy ve skupině soupeře rozdrtily. V semifinále jsme se stejně jako jedenáctky utkaly s mladší Sadskou. Holky nám nedaly nic zadarmo, nicméně byly přeci jen o rok mladší, takže i tento zápas skončil jednoznačným rozdílem. Ve finále nás čekaly Dánské soupeřky, kde se jejich opírala o individuální výkon jedné z nich a to na naše Tygřice nestačilo. Sice jsme chvilku bojovaly s dokonale  zataženou obranou, ale i s tím se naše holky vypořádaly a zlato je naše.

KLUCI U14: po celý turnaj předváděli pěkný basketbal, kdy postupně porazili ve skupině tým z Belgie, Německa a dva soupeře z Nizozemska. Kluci se opírali především o celoplošnou obranu, díky které získávali spoustu míčů a mohli tak jednoduše skórovat z rychlého protiútoku. Na klucích byla vidět chuť hrát a ukázat se, samozřejmě postupem turnaje ubývali síly, ale i tak jsme byli v semifinále velmi důstojným týmem, proti vyspělejšímu týmu Lokomotif Rijswijk z Nizozemska. Nakonec chlapci ukořistili v posledním zápase o třetí místo bronzové medaile, kdy rozhodl o našem vítězství velmi dobrý vstup do druhého poločasu. Věřím že kluky tento turnaj posunul zase o něco výš a požene je k dobré práci v tréninku. 

KLUCI U15: Kluci jeli ve složení šesti hráčů ročníku 2004 a dvou hráčů ročníku 2005. Bohužel po celou dobu turnaje nenarazili na jiného soupeře než z Dánska. Většina zápasů měla stejný průběh, kluci dobře chytli začátek zápasu, vytvořili si nad soupeřem dvacetibodový náskok a poté už jen skóre hlídali. Jediný soupeř, kterého jsme nedokázali porazit, byl tým Hadsten Hawks. Poprvé jsme se s ním utkali ve skupině, kde to byl pro nás třetí zápas dne a tak jsme část prohry dávali za vinu únavě, ale když jsme na tohoto soupeře narazili i po druhé ve finále ukázalo se, že únava byla jen výmluva. I tak si kluci vezou zaslouženou sadu stříbrných medailí. 

KLUCI U18: asi se divíme proč U18 když takové ani nemáme, ale bylo tomu tak. Naše dvojky a trojky zařadili do osmnáctek a nutno podotknout, že se s tím vyrovnali velmi dobře. Sice na turnaj odjelo osm hráčů tohoto ročníku, ale jeden ještě stále doléčuje zraněný kotník, proto do utkání nezasáhl. Občas tedy v této kategorii vypomáhali mladší hráči anebo kluci zvládali zápas odehrát v sedmi. O pestrost soupeře nebyla nouze, potkali jsme se se soupeři z Dánska, Německa a Belgie. Z šesti zápasů jsme dvě utkání dostali do prodloužení. První bylo v boji o první místo skupiny, kdy jsme dohrávali ve čtyřech hráčích na hřišti a díky pravidlu „náhlá smrt“ a Kubovi Klausovi, který hned v rozskoku získal a dal koš. A druhé ve finálovém souboji, kdy se prodloužení hrálo dvě minuty a nám už na něj nestačili síly. Naše nejstarší skupina tohoto turnaje si zaslouží pochvalu a poděkování, jednak po celou dobu všichni ochotně pomáhali a spolupracovali se svými mladšími hráči, také za předváděné výkony na hřišti a celkový přístup k turnaji.

Turnaj byl velmi úspěšný a pro všechny velice atraktivní. Setkali jsme se s jiným pojetím basketu v jednotlivých kategoriích. Všichni si náramně užili společného spaní ve třídách, hraní ping pongu do noci, koupání v bazénu a asi nejvíc noční cestu autobusem. 

 

1 reply

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *